Czyszczenie i bezpieczeństwo czarnoprochowców

Czyszczenie i bezpieczeństwo czarnoprochowców

Odwiedzając sklep z bronią czarnoprochową natkniemy się na szereg pistoletów, które służą do uprawiania tego sportu. Różne są zmienne pod kątem których wybieramy czarnoprochowce jedną z nich jest sposób czyszczenia broni i bezpieczeństwo

Jak czyścić broń?

Czyszczenie rewolwerów z czarnym proszkiem jest stosunkowo prostym zadaniem i każdy sklep z czarnoprochowcami udzieli nam tutaj wskazówek. Najpierw upewnij się, że pistolet jest rozładowany, a następnie wyjmij cylinder. Każdą komorę w cylindrze należy wytrzeć łatą nasączoną wysokiej jakości roztworem czyszczącym, takim jak czarny proszek w proszku Cabela. Beczkę należy poddać tej samej obróbce (w zależności od ilości zabrudzeń może być również potrzebna szczotka nasączona rozpuszczalnikiem).

Wszystkie odsłonięte części metalowe, takie jak wnętrze ramy, strona zewnętrzna lufy i cylindra, również należy przetrzeć szmatką nasączoną rozpuszczalnikiem. Po usunięciu śladów pozostałości proszku pistolet i wszystkie jego części muszą być pokryte lekką warstwą ochronnego oleju, aby zapobiec rdzewieniu. Po zakończeniu należy przykryć lekką warstwą oleju i ponownie włożyć je do cylindra.

Bezpieczeństwo broni czarnoprochowej

Jak każda broń palna, pistolety czarnoprochowe muszą być używane bezpiecznie. Zawsze postępuj zgodnie z tymi, a także zaleceniami wszystkich producentów. Podczas strzelania, a także podczas ładowania broni palnej zawsze noś ochronę oczu i uszu. Nigdy nie zalewaj cylindra nasadką udarową, dopóki pistolet nie zostanie całkowicie załadowany i nie będzie gotowy do wystrzelenia w bezpieczne miejsce.

Zawsze przestrzegaj dokładnych zaleceń dotyczących załadunku i maksymalnych ilości proszku w produkcji. Nigdy nie próbuj używać bezdymnego proszku w rewolwerze z czapką i kulą – używaj tylko czarnego proszku i zatwierdzonych zamienników.